Kui ma väike olin, siis meeldis mulle väga meisterdada. Ma meisterdasin tõesti IGASUGUSEID asju : riideid, ehteid, karpe ning kõiki muid vidinaid. Mulle meeldis see, et midagi oli minu enda kätega tehtud. Midagi sellist, mille sarnast kellelgi teisel maailmas ei ole. See oli selle asja võlu. Alati, kui ma fotosessioonidel käisin, siis teadsin, et tahan sinna pisikesi detaile, mis loovad täpselt sellise õhustiku ja annavad seda tunnet piltidel edasi, mida ma oma peas ette kujutanud olin. Sealt sai alguse minu huvi fotosessioonide lavastuse/kujunduse vastu.

Kui ma kihlusin, siis teadsin kohe, et enda pulmas meisterdan ning kujundan kõik ise. Alguses kogusin ideid ning seejärel hakkasin neid teostama. Kõik mis võimalik, tegin oma kätega. Käsitsi tehtud asjadel on see „miski”, mida poest ostetud asjadel pole. Ma usun, et see on üks väike asi, mis mind teistest kujundajatest eristab.. Mu abikaasa naerab ikka, et kuigi ma varem seda ise ei teadvustanud, olen ma tegelikult terve elu olnud meisterdaja.

Kunagi kui maale sõitsime, siis nägin auto pagasnikus puuoksi ning küsisin : „Mis te nendest meisterdate?”. Abikaasa vastas, et viskame ära ja naeris. Ja siis ütles mulle, et see ongi see „miski” mis minus teistmoodi on. See et ma näen potentsiaali ning võimalusi nendes asjades, mida teised prahiks peavad.

See päev, kui minust sai Väikene-Küünal, oli kõige imelisem päev, mida ma oleks osanud soovida. Mitte ainult sellepärast, et ma sain endale nii imelise mehe, vaid kogu selle õhustiku pärast mis meid ümbritses. Kõik need väiksed detailid ja kaunistused said üheks ja lõid sellise tunde, et aeg seisab, sest oled kusagil imedemaal.

Kui ma lasteaias õpetajana töötasin, siis nägin igapäevaselt kuidas lapsed suudavad tunda rõõmu väikestest asjadest, mida meie - täiskasvanud oleme unustanud.. Ma tahan aidata koguda Teil neid mälestusi, mis paneksid Teid naeratama ja mõtlema, et tegelikult on ju elu ilus. Seetõttu kujundan ja dekoreerin nüüdest pulmi, laste sünnipäevi, kihluspidusid, fotosessioone, aastapäevi, beebiootust ning ka muid tähtpäevi. Aitan Teil teha sellest väikesest hetkest imelise mälestuse, mida tulevikus meenutada, panen kõikidesse käsitsi tehtud kaunistustesse oma südame ning head soovid!

Kui sa tunned, et argipäev on hall ja soovid endale väikesi päikselisi killukesi, mida vanas eas meenutada ja pildialbumist vaadata, siis võta minuga ühendust! Teeme teoks kõik pisikesed unistused!


Grete Väikene-Küünal
facebook: Väikene-Küünal kujundus ja dekoratsioonid
tel: +372 56 997 111
mail: vaikenekuunal@gmail.com